Naujienos

Vienintelė Raseinių profesinė mokykla kvietė į atvirų durų dienos šventę ir respublikinius konkursus

2024 04 12

Vienintelė Raseinių profesinė mokykla kvietė į atvirų durų dienos šventę ir respublikinius konkursus
Balandžio 12-13 d. visos šalies profesinio mokymo įstaigos vienu metu rengia atvirų durų dienas. Apsilankyti ir susipažinti su profesiniu mokymu kviečiami visi – mokiniai ir jų tėvai, mokytojai, karjeros specialistai ir visi besidomintys profesinio mokymo galimybėmis. Dalyvauti atvirų durų dienos programoje šiemet kvietė ir VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokykla.
 
Visą dieną čia buvo galima susipažinti su mokykloje įgyvendinamomis programomis, edukacinėmis erdvėmis, buvo galimybė dalyvauti įvairiose veiklose. Taip pat šiandien VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokykloje vyko ir du respublikiniai mokinių profesinio meistriškumo konkursai „AŠ – APSKAITININKAS 2024“ ir „AŠ – PREKYBININKAS 2024“. Konkursuose dalyvavo 19 mokinių iš Biržų technologijų ir verslo mokymo centro, VšĮ Kelmės profesinio rengimo centro, Klaipėdos turizmo mokyklos, Rokiškio profesinio mokymo centro, Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos, Utenos regioninio profesinio mokymo centro, Vilniaus komunalinių paslaugų mokyklos Kaišiadorių skyriaus, Tauragės profesinio rengimo centro, Verslo ir svetingumo profesinės karjeros centro Pakruojo skyriaus ir VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokyklos.
 
Susirinkusius renginio dalyvius atvyko pasveikinti ir apdovanojimus įteikti Raseinių rajono savivaldybės vicemeras, kuruojantis švietimo sritį, Jonas Vazgys. „Džiugu matyti, kad užsimezgusi bendrystė tarp Lietuvos profesinių mokyklų atstovų gyvuoja iki šių dienų. Profesinių mokyklų atstovų konkursai, atvirų durų dienos ir renginiai ne tik skatina informacijos mainus ir geriausios praktikos pasidalijimą, bet taip pat ugdo bendradarbiavimo dvasią ir solidarumą, siekiant bendrų tikslų. Turime vienintelę rajone profesinę mokyklą, tačiau ji tikrai nestokoja idėjų ir perspektyvos. Tai įrodo ir šiandien čia vykstantys konkursai bei tikrai įdomi atvirų durų dienos programa. Džiaugiamės Jūsų iniciatyvumu ir Raseinių krašto garsinimu visos Lietuvos mastu“, – sveikindamas profesinių mokyklų mokinių meistriškumo konkurso dalyvius visų Raseinių rajono savivaldybės vadovų vardu, kalbėjo vicemeras Jonas Vazgys.
 
Renginio dalyvius taip pat sveikino klebonas – Raseinių dekanato dekanas, kunigas Albertas Stanulis, VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokyklos direktorė Aurelija Dragūnaitė ir meno kūriniais džiugino Raseinių meno mokyklos varinių pučiamųjų instrumentų ansamblis (vadovas – Vaidas Dabžanskis).
 
Konkurso  „AŠ – PREKYBININKAS 2024“ nugalėtojai:
1-oji vieta – Verslo ir svetingumo profesinės karjeros centro Pakruojo skyriaus mokinė Raimonda Pontužaitė;
2-oji – VšĮ Kelmės profesinio rengimo centro mokinė Toma Grišiūtė;
3-oji – VšĮ Kelmės profesinio rengimo centro mokinė Rūta Bugenė.
 
„AŠ – „AŠ – APSKAITININKAS 2024“ nugalėtojai:
1-oji vieta – Klaipėdos turizmo mokyklos mokinė Raminta Kavaliauskienė;
2-oji – Rokiškio profesinio mokymo centro mokinys Tomas Meilus;
3-oji – VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokyklos mokinys Lukas Petkus.
 
Minėtos atvirų durų dienos programoje buvo numatyta dalyvius supažindinti su šiomis veiklomis:
  • Konditerio profesiją : gaminame desertą – ar skanus?
  • Virėjo profesiją: gaminame picą – ar galima greičiau?
  • Apskaitininko profesiją: Verslas: kada galiu pradėti savo verslą?
  • Pardavėjo – kasininko profesiją: aptarnauju klientą – kur šypsena?
  • Slaugytojo padėjėjo profesiją: aš galiu pakelti kiekvieną – ar tikrai?
  • Individualios priežiūros darbuotojo profesiją: kuo galiu būti naudingas (-a) kitam?
  • Transporto priemonių remontininko profesiją: sugedo mašina, ar galite padėti? Įveik iššūkį!
  • Motorinių transporto priemonių kroviniams vežti vairuotojo profesiją: išbandau važiavimą transporto priemone simuliatoriumi – ar paprasta?
Profesinis mokymas yra lankstus – greitai reaguoja į darbo rinkos poreikius, o jo teikiamomis galimybėmis pasinaudoti ir naujų praktinių įgūdžių įgyti gali tiek mokiniai, tiek suaugusieji. Profesinio mokymo įstaigoje praktinis mokymas sudaro daugiau kaip du trečdalius mokymo programos. Profesinės mokyklos siūlo ne tik tradicines programas, bet ir mokymąsi pameistrystės būdu tikroje darbo vietoje ar įvairių profesijų modulius gimnazistams bendrojo ugdymo mokyklose.
 
2024 m. pagrindinio priėmimo į VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokyklą vasaros etapas prasidės birželio 3 d. Prašymus stojantieji galės teikti iki rugpjūčio 5 d. Rasti šios mokyklos siūlomų mokymo programų sąrašą galima interneto svetainėje https://rtvm.lt/priemimas-2/.
Informacija atnaujinta 2024-04-15 10:22