Skelbimas

Kviečiame atrasti naujus paveldo objektus ir juos inventorizuoti

2023 02 23

   Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos kviečia aktyviau prisidėti prie nekilnojamojo kultūros paveldo inventorizavimo.
   Inventorizavimo vykdymas yra viena pagrindinių priemonių, siekiant neprarasti informacijos apie nykstantį kultūros paveldą, surinkti duomenis, reikalingus istorijos ir praeities kultūros moksliniams tyrimams, sukaupti ir perduoti informaciją mokslo reikmėms ir ateities kartoms, kad paveldo objektui sunykus ar jį sunaikinus, jis išliktų Nekilnojamojo kultūros paveldo inventoriuje (inventorius – galimai vertingųjų savybių turinčių objektų sisteminis sąrašas su surinkta dabarties ir praeities medžiaga) ir tokiu būdu neišnyktų iš atminties, egzistuotų kaip kultūros, istorijos faktas, žinių šaltinis. Nekilnojamasis kultūros paveldas inventorizuojamas surašant visus galimus jam priskirti kūrinius ir kitus daiktus, kurie dar nėra įrašyti į Kultūros vertybių registrą.
   Surinkta informacija apie galimai vertingųjų savybių turinčius objektus pildoma Nekilnojamojo kultūros paveldo objekto inventoriaus duomenų anketoje, kurias inventorizavimo vykdytojai teikia Departamentui. Anketų duomenys perkeliami į Nekilnojamojo kultūros paveldo inventorių.
   Anketą galima pildyti. Ją taip pat rasite Departamento interneto svetainėje, atvirų duomenų portale.
   Norint gauti papildomos informacijos – rašykite į Departamento Facebook paskyrą arba adresu [email protected] bei skambinkite telefonu 8 666  54 779.
Informacija atnaujinta 2023-02-23 08:25