Skelbimas

Raseiniai – nauja stotelė ralio „Aplink Lietuvą“ maršrute

2022 06 03

Raseiniai – nauja stotelė ralio „Aplink Lietuvą“ maršrute
Birželio vidury šalies keliais rengiamas tradicinis ralis „Aplink Lietuvą“, kurio dalyviai kovos dėl garbingiausio trofėjaus - šalies Prezidento Gitano Nausėdos taurės.
 
Nors ralio ištakos siekia 1931 metus, kai liepos 24 d. 14 automobilių ir 12 motociklų kolona pradėjo pirmąsias maratonines lenktynes aplink Lietuvą, tačiau šiemet tai bus tik 31-asis ralis, kai jo nugalėtojai vėl džiaugsis iškovoję Prezidento taurę.
 
Ralius „Aplink Lietuvą“ nuo pat pirmojo rengia seniausia šalyje automobilininkus jungianti visuomeninė organizacija – 1926 m. įkurtas Lietuvos automobilių klubas (LAK), pernai pažymėjęs garbingą 95-čio jubiliejų. Lietuvai netekus nepriklausomybės nutrūko ir LAK veikla, o ją atgaivinus atgimė ir ralis „Aplink Lietuvą”.
 
Jis vėl surengtas 1996 m., prabėgus lygiai 65-eriems nuo starto, 1931 m. duoto pirmajam raliui.
 
Šiemetinis ralis tęsis tris dienas, o jo maršrutai nusidrieks 1130 kilometrų. Nebus pažeista dar viena ralių „Aplink Lietuvą“ tradicija – lenktynės startuos Kaune, Rotušės aikštėje.
 
Tačiau kasmet ralio maršrute atsiranda naujų stotelių, lenktynes priartinančių prie vietos automobilių sporto gerbėjų.
 
Šiemet tokia stotele tapo ir Raseinių rajonas, Gruzdiškė.   
 
„Tai bus labai įdomus, apie 2,5 km ilgio greičio ruožas, kuriame pirmasis ralio dalyvių ekipažas startuos pirmąją ralio dieną, birželio 17-ąją, 13.15 val., - sako lenktynių vadovas Donatas Liesis. – Prašyčiau žiūrovus rinktis patogesnes lenktynių stebėjimui vietas tarp Gruzdiškės ir Girdaičių keliukų ir nepamiršti, jog greičio ruožas ir prieigos prie jo uždaromos likus valandai iki pirmojo automobilio starto“.    
 
Raseinių rajone esančiame greičio ruože lenktynininkai varžysis dėl savivaldybės mero Andriaus Bautronio taurės.

Ralis „Aplink Lietuvą“ finišuos birželio 19 d. 15 val. Vilniuje.
 
Čia sužinosime ne tik pagrindinio trofėjaus – Prezidento Gitano Nausėdos taurės laimėtojus, bet ir kitus lenktynių prizininkus, kuriems bus įteikti ministerijų ir žinybų, organizatorių ir rajonų, savivaldybių vadovų apdovanojimai. 
 
 
Juozas MAŽEIKIS
Ralio „Aplink Lietuvą“ spaudos centro vadovas
El./paštas [email protected]
Tel.+370 612 93662
Informacija atnaujinta 2022-06-08 09:19